Što je Biatlon Pursuit: evidencije, pravila i povijest

Godine 1958., kada je prvi put održan biatlon natjecanja. I u 1960, sportaši su već ušli u olimpijsku početnu traku. Od tog trenutka počela povijest biatlonu kao popularan sport.

pasyut OI

Potraga je održan po prvi put na Zimskim olimpijskim igrama 2002. u Salt Lake Cityju. I na međunarodnim natjecanjima sportaši vodio ovu vrstu utrke u prosincu 1996. godine. Treba napomenuti da je oba puta netko od Rusa pobijedio. U XX stoljeću osvojio je prvo mjesto Victor Maygurov a zatim razlikovati Olga Pyleva. Nažalost, u današnje vrijeme, takav uspjeh nije dugo. Posebno pogođeni su u potrazi biatlon žena rezultatima ruske reprezentacije.

Što je Pursuit Biatlon: je li to težnja?

Da, samo su dva različita imena. Pursuit s engleskog na ruski prevodi kao „uznemiravanje”. Tako je rođen popularni naziv „Pursuit”, koji je ubrzo došao da se koristi u tisku. Bez obzira na termin se koristi, pravila su ista. Razgovarajmo o njima.

pasyut Uvjeti

Dužina utrke udaljenosti između muškaraca i žena je drugačija. Ako Junior udaljenost je 7, 5 km, žene - 10, i za muškarce i juniore - 12, 5. 4 Biathlonists u inozemstvu. Svaki od ciljeva 5. Dva snimanje se provodi u ležeći, drugi stoji. U slučaju propustiti sportaša poslana na kaznu od 150 metara. Na primjer, što gospođica 4 od 5 hitaca, onda morate pokrenuti 4 kruga od 150 metara: 4 * 150/1000 = 0,6 km ukupno. Jedan takav krug ljudi rade za 20 sekundi, a žene - više od 25 godina to nije tako malo.

U principu, udaljenost nadvladati, čak i za muškarce ne prelazi 35 minuta. Teško je pokrenuti utrku i žene. rezultati potraga Biatlon oduvijek smatra se jednim od najvažnijih nepredvidljiv vjetar i praćenje stanja napravio konkurencija neka vrsta lutrije. Moramo pucati nakon usklađivanja udara, ali još uvijek moraju pogoditi sa skijama, pa kliznuo nego spriječen sportašu. Što je Biatlon Pursuit? Jedinstvena vrsta konkurencije koja je dobivanjem tisuće navijača te je najviše nepredvidljiv u biatlonu natjecanjima.

Kako bi se kvalificirali za Pursuit?

Na utrci pada nije svatko sportaša. Biti izabran u skladu s rezultatima prethodnog utrci: sprinta. Njegovo pravilo će biti objašnjeno u sljedećem odlomku. Teško je doći do Pursuit biatlonu. Što je sve na natjecanjima Svjetskog kupa, svaki sportaš zna. To je stvarno jako teško. Za prijelaz na početku utrke proganjanja list, potrebno je zauzeti svoje mjesto u sprintu na 60. A zbroj uključeni u to 120 biathletes. To jest, potrebno je ući u top 50% sudionika. Međutim, ponekad jedan od lidera svjetske biatlonu odbije sudjelovati, postoji još jedan važan pravilo.

U potrazi za sportaše početi s vremenskim odmakom s kojima su završili u izvedbi sprinta. To jest, ako se uzme 5. mjesto sa zaostatkom od 43 sekundi, to će biti potrebno čekati u isto vrijeme od početka prvog člana vremena. Kažnjen za lažno start u sekundi. Obično između 30 do 90 sekundi, ovisno o razlici između potrebnog vremena i stvarnog početka. Dakle, ako se napravi pogrešan start na 0,5 sekundi, a zatim na cilju će dodati 30 sekundi.

Izbor Pursuit: Sprint

Pravi izazov na putu potrazi će biti sprinta. Ova utrka se sastoji od dvije linije, a onda opet na svakom od pet ciljeva. Sustav kazni u propustiti potpuno isto kao u potrazi. No udaljenost je dva puta manje. Dakle, brzina je važno ovdje. Nije ni čudo da je Martin Fourcade, koji je najbrži tečaj u modernom biatlonu, a ne samo osvojio pobjedu u muškoj potjere.

U biatlonu, nikada ne možete odrediti tko je pobjednik. To je povezano s promjenom vremena, a propušta sportaše i apsurdne slučajeve na stazi. Možda je to razlog zašto su startni brojevi slučajno odabranih u sprintu. To se radi na sljedeći način: Prvo, svaki član zemlja članica iz svog tima (njihov broj ovisi o položaju tima općenito kupu nacija). Svaki tim je dužan poduzeti sve četiri skupine. Što je veći broj grupa (jedan do četiri), kasnije je sportaš počinje. Prvi petnaest biatlonu Pojedinci imaju pravo izabrati bilo koju grupu. A onda je broj u grupi (što je obično 25-ak ljudi) su distribuirani nasumično, ždrijebom.

ploča pasyut

Krenimo:

1. najstariji pobjednik rase proganjanja Einar. Osvojio je kad je imao 41 već. Čak je gotovo 42, tako da nema dugo trčanje ljude. Rezultati težnja biatlonu često mogao vidjeti njegovo ime.
  2. Bjoerndalen - velika biatlonac. Zbog njegove pobjede u potrazi sa najvećim brojem pogrešaka. On je napravio 7 pogreške, ali još uvijek nije uspio vodstvo. Pokažite mu ovaj rezultat je pomogao najbolja prilika udaljenosti i prednost minuta na početku, koji je osvojio u sprintu.
  3. Među ženama, također, imaju legendarni biatlonac. M. Forsberg je osvojio 18 pobjeda u potjeri. Osim toga, u iznosu je dobio na postolju u potrazi utrci 34 puta.
  4. To se događa da sportaši koji se izgube u sprintu i obavljanju s ogromnim razmakom od prva tri ili čak šest najjačih, jednostavno ne ide na početak. No, tu su suprotni slučajevi. Na primjer, Julien Robert i ne Pursuit izabran u posljednjem 60. I jaz je vodeći cijeli zaljev od njega. No, to ga nije spriječilo počinjenje najambiciozniji proboj u povijesti biatlonu sa 50 sjedećih mjesta i ući u prvih deset. To se dogodilo u biatlonu Svjetskom kupu. Muškarci u potrazi pokazuju neočekivane rezultate u principu. Čak postoji uzbuđenje u raspravi: koji je broj puta promazhet.

Rezultat

Danas, naučili što Pursuit Biatlon. Da biste ga pobijediti, morate potvrditi razinu stručnosti u dvije utrke: sprinta i potjere. Također je zanimljivo vidjeti otkrića biathletes od kraja popisa na voditelje. Teško je pobijediti, jer je vatrena linija. Morate imati nevjerojatnu hladnoću i mir, a ne ići na kazneni petlji. Potraga oko zahtjevne sudionicima. Zato pobijediti ovu utrku tako prestižnu.