Evgenij Romanov: podcijenjen ruski boksaču

Evgenij Romanov - boksač, govoreći na amaterskoj razini, u kategoriji do 91 kg. Tri puta je postao srebrna Rusija i jednom osvojio nacionalni turnir. Nakon ranoj karijeri je završio pet godina kao sportski dužnosnik, a zatim se vratio u ring u statusu profesionalnog sportaša.

početak staze

Evgenij Romanov rođen je u Volgograd 1984. Kad mu je bilo dvanaest godina, njegov očuh ga šalje u boks dijelu, gdje je njegov prvi mentor bio je Vladimir Pavlovič Makienko. On je bio trening za dugo vremena, dok se u 2012. nije prošao na Alexander Sergejevič Chernoivanova.

Rezultati su bili prilično brzo. Evgenij Romanov došao u boks u dobi od 12, a 13 je počeo putovati na natjecanja. Sve je počelo s regionalnoj razini - na području prvenstva, u SFD. U 14 godina, obećavajući tinejdžer osvojio državno prvenstvo među juniore.

Evgenij Romanov započeo kategoriji do težine do 57 kg, iz godine u godinu, pretvara se u težim podjele. Vraćajući se na razini mladih u 2002, on je igrao jednu sezonu u kategoriji do težine do 81 kg.

Junior Volgograd momak otišao na to pobijediti svoje vršnjake, izlazili već i međunarodnoj razini. Zbog Romanov pobjede na Europskom prvenstvu mladih u Varšavi, na Svjetskom prvenstvu u Koreji. On se smatra jednim od najperspektivnijih momaka svoje generacije.

Prijelaz razine odraslih

Ne možemo reći da je Jevgenij Romanov doživio ozbiljne probleme s prilagodbom na razini odraslih. Već 2005. godine na svom prvom prvenstvu Rusije „zlatnog dječaka” u Volgograd je došao do finala, gdje je izgubila samo ugledni Alexander Alexeyev. Kako onda rekao Eugene, on je na početku svog odraslog karijere apsolutno ne osjeća stidljivost nikome, osim samo najviše časni borci, među kojima su bili Alekseev, Romanchuk, Chahkiev. Sljedeće godine, Romanov je ponovio uspjeh, osvajanje nacionalnog prvenstva srebro. U finalu nije imao nikakve šanse rimske Romanchuk, koji je tada bio na vrhuncu forme i nije imao premca.

U 2007, bezuspješno volgogradets nastupili na prvenstvu Rusije, međutim, on je napravio nezaboravan uspjeh od uobičajenih zlatnu medalju. U utakmica igrati Rusija protiv SAD-a, on je ispao američki Deonteya Wilder, a zapravo u amaterskom boksu kako bi bilo posebno teško, jer su sportaši zaštićeni kacigama, bori posljednji manje.

Tada nitko nije znao da je pobijedio u teškoj kategoriji u SAD-u nekoliko godina će biti svjetski prvak među stručnjacima, tako da je bilo vrlo glasno pobjeda u Eugene Romanov karijeri.

Nesportsko princip i pet godina stanka

U 2008. godini, ruski prvenstvo Evgenij Romanov opet došao do finala i opet izgubila, ovaj put Yegor Mehontsevu. Nakon ove pobjede, on je uspješno nastupio na međunarodnoj razini, osvojivši svjetsko prvenstvo, Europsko prvenstvo.

Godinu dana kasnije, sportaš ipak uspio ostvariti svoj cilj i osvojiti nacionalno prvenstvo, razbijanje vrijeđanje niz od tri izgubljene finala. U skladu s načelom sportskog izbora, naime Jevgenij Romanov morao predstavljati Rusiju na glavnim turnirima u godini kao nacionalnog prvaka, ali su čelnici različito suditi. A na Svjetskom kupu i Europskom prvenstvu opet sam otišao Egor Mekhontsev, koji su propustili nacionalno prvenstvo.

Evgenij Romanov je bio izvan sebe od bijesa, jer je proveo nekoliko godina uporno otišao do svog cilja, redovito sudjelovao u finalu te je uspio pobijediti na kraju, ali nisu dobili priliku da se dokaže na međunarodnoj razini. Osjetivši da je uzaludno daljnji nastavak zaposlenja od strane boksa, završio je amatersku karijeru. Uzimajući kakve pauze, Evgenij Romanov je počeo raditi u rodnom sportskog odbora Volgograd regija, sudjeluje u organizaciji raznih sportskih događaja.

Povratak u prstenu

Na iznenađenje svih u 2016 Evgenij Romanov se vratio u ring već u rangu profesionalnog boksača. Manager sportaš postala lokalni promotor Victor Vasiliev. Dok je sportaš morao samo četiri borbe, tri od njih na jugu Rusije.

Međutim, u tom kratkom vremenu on je već etablirao kao zastrašujući sprava za perforiranje sa snažnim udarcem s obje ruke. Najupečatljiviji pobjeda je pridobio ruske prvak među profesionalcima Vladimir Goncharov, kada Romanov ispao jak protivnik u prvom kolu.

Sada možete očekivati ​​ugovora Eugene ozbiljne promotora koji će mu pružiti borbi s najjačim boksača.