John Isner: biografija tenis

John Isner je jedan od najpoznatijih tenisača. Američki atletičar djeluje od 2007. godine te je osvojio mnoge prestižne trofeje. U jednom sudu, susreo se s najboljim reketa i često ih ostavio bez posla. Njegov Kruna forhend se smatra jednim od najjačih na svijetu. Istovremeno John fenomenalno visoke za rast u sportu za koji je zaradio nadimak „Div”.

Pozadina sportaš

John Isner je rođen 1985. godine u Sjevernoj Karolini. Obitelj je imala još dva brata. Uživam tenis momak počeo devet godina. Dok su njegovi vršnjaci igrali baseball ili američki nogomet, Ivan pobijediti loptu u zid svoje garaže.

Nakon srednje škole, on je ušao u University of Georgia. Dok i dalje igrati tenis. U prilog sveučilištu u junior turnira. Godine 2003., po prvi puta sudjeluju u velikom prestižnom turniru. S vremena na vrijeme, govoreći na amaterskim turnirima, osvajanje nagrade. Mnogi treneri ne vjeruju u njega, s obzirom na svoju visinu (208 cm), neprikladan za tenis.

Rana karijeru

U dobi od dvadeset konačno odlazi u sportu. Član od Udruženja teniskih profesionalaca i igranje u međunarodnim turnirima. U prvoj utakmici igrao protiv Dicka Normana. Igra je prilično napeta. John Isner osvojio tri od prve utakmice, ali na kraju izgubili s rezultatom od 6: 7.

U istom 2007 sportaša odabrani na međunarodnom natjecanju kroz „Challenger” turnir. Američki uzima prvo mjesto, te je u finalu ATP kupa. Tada je mladi tenisač privukao međunarodne medijske pozornosti. Mogao bi otići u povijest postavši prvi pobjednik dva turnira ove razine u prvoj sezoni. Međutim, u finalu se susreo s Andy Roddick. Protivnik je bio vrlo tvrd i uspio svladati Iznera, tukli su ga na dvije utakmice.

Unatoč gubljenja, John Isner je napravio veliki skok u međunarodnom poretku igrača.

U samo dva tjedna, popeo se na 192. mjestu - nije loše za početnika. Šest mjeseci kasnije, debitirao je na turniru pojedinačno, „Ujedinjeni dres navodi Oupen”. No, u početnoj fazi puno bira svoj najteži protivnik - Rogera Federera. Legendarni teniski mladi Iznera put sa 3: 1.

Tenis: John Isner pobijedio novi vrhovi

U veljači, John sudjeluje u prestižnom turniru „Saibel Oupen” u Kaliforniji i odlazi u četvrtfinalu. To mu omogućuje da uđu u stotinu najboljih tenisača na svijetu. Međutim, to slijedi niza poraza. U Francuskoj je bio eliminiran u prvoj utakmici, a onda je fijasko na Wimbledonu.

John Isner rehabilitiran u ljetnim mjesecima. U paru s Mardi Fischa uzima prvo mjesto na ATP travnatom turniru.

U sljedeće tri godine, John je pokazao dobre rezultate u pojedinačnoj konkurenciji. Uzima top mjesta u gotovo svim prestižnog turnira s tvrdim premazom. U kolovozu 2015. godine odlazi u finalu, „Atlanta oupen EKS”, gdje se sastao s Cipranin Marcos Baghdatis. John Isner jednostavan put, izrade dva seta rezultatom 6: 3.

Iste godine je osvojio rekord za sebe jedanaesto mjesto u međunarodnom poretku. A iduće godine, popeo se na 54. mjestu u timu ljestvici.