Aleksej Berezutski: biografija, postignuće

Aleksej Berezutski - poznati ruski nogomet branitelj. Igrač reprezentacije. Višestruki pobjednik prvenstva i Super Bowl zemlje.

između vaterpola košarke

Aleksei Berezutski rođen je u Moskvi 1982. godine. On ima brata blizanca, koji je stariji od njega 20 minuta. On je također profesionalni nogometaš. Sada su zajedno u korist kluba CSKA i ruske reprezentacije.

Njihova majka je radila kao knjigovođa i njegovog oca - nastavnik tjelesnog odgoja, pa ljubavi sportu su imali od djetinjstva. U osnovnoj školi, uz nogomet, sudjelovali u vaterpolu. Ali na kraju se odlučila za nogometne škole „Change”. Prvi trener bio je Vladimir Lopatin.

Alex i njegov brat već isticao protiv vršnjaka visok, disciplini i fino tijelo. U dobi od 15, bili su degradirani od najboljih divizija prvenstva škola mladih. Braća misli ozbiljno baviti nogometom, prebacio na košarku. Vrijeme školski tim "Torpedo-tvrtki ZIL" pozvao svoju bivšu ekipu "Avtozavodtsev" Vladimir Kobzev. Uskoro poznati trener Boris Ignatiev počela ih privući na igrama za prvi tim.

debi u profesionalnom sportu

U stručnom timu Aleksej Berezutski debitirao 2000. godine. Bio je 18 godina. U prvoj ligi, on je otišao dalje od „Torpedo-tvrtki ZIL” u Tomsk u utakmici protiv lokalnog „Tom”. Berezutski igrao u startnoj postavi. Vremenski uvjeti su bili vrlo nefutbolnoy - 7 stupnjeva Celzija. Kao rezultat toga, igra je završila neriješeno 0: 0. Nakon što je proveo još jednu utakmicu za „Torpedo”, Berezutski je otišao na posudbu u Novorossiysk „Chernomorets”, govoreći u velikim ligama. Elita ruskog nogometnog Aleksej Berezutski je napravio svoj debi u ožujku 2001. godine. Došao je s klupe u utakmici protiv moskovskog „Spartaka”. Na samom kraju „crveno-bijeli” izvukao pobjedu 2: 1.

Uskoro, igra protiv „Rostselmash” Berezutski postigao svoj prvi pogodak u velikim ligama. Njegov precizan šut rano u drugoj polovici spasio „Chernomorets” iz poraza (1: 1). Ukupno, proveo je 14 novorossiytsev utakmica.

Prema rezultatima ove sezone, „Chernomorets”, završio posljednji i degradirani u drugu ligu.

CSKA

U CSKA je debitirao u svibnju 2002. godine, Aleksej Berezutski. Biografija sportaša u to vrijeme bio u potpunosti povezan s nogometom. Branitelj je napustio teren u utakmici protiv prijestolnice „Torpedo”. U početku, konkurencija na njegovom mjestu bio je visok. Berezutski mogao usporediti Šemberaskroz, Evsikova i DAI, ali na kraju je uspio osvojiti mjesto u početnoj postavi.

Već u 2003, on je igrao u svim utakmicama prvenstva od prve minute, prvo je osvojio zlatne medalje ruskog prvenstva.

Uz CSKA do sada povezana njegovu biografiju. Aleksej Berezutski, čija fotografija je redovito pogodi stranice sportskih novina, klub je osvojio šest ruskih prvaka, pet puta je postala srebrna i dva puta - bronca. 7 puta osvojio Kup države, šest puta je postao vlasnik Super Bowl.

Ukupno, „vojska” je potrošio 317 utakmica i postigao 6 golova.

UEFA Cup

U Europskoj areni uspješno izvedena Aleksej Berezutski. Foto branitelj uvijek dobiva u izvješćima CSKA utakmice u Europi. Najuspješniji je bio sezona 2004/2005. CSKA je počela nastupati u Ligi prvaka. Na okruglom vrha drugog kvalificiranog azarbejdžanski "Neftchi" (0: 0, 2: 0), a treći - škotski "Rangers" (2: 1, 1: 1). U skupini ruski klub bio u istoj grupi sa engleskog „Chelsea”, portugalski „Porto” i francuski „PSG”. Nakon goalless neriješeno u Portugalu i kućni pobjede nad Francuzima (2: 0) u Berezutski timu imao svaku priliku da nastavi borbu.

Situacija se promijenila dva poraza iz "Chelsea" (0: 2 i 0: 1). Nakon toga, „CSKA” izgubio „Priključak” kod kuće. U posljednjem kolu su imali zabavu pobijediti PSG i oslanjaju se na činjenicu da su portugalski izgubiti bodove u utakmici protiv Engleske, koji su već osigurano prvo mjesto. CSKA nosile s - Semak hat-trick, čime se Moskovljani pobjede u Parizu 3: 1. Međutim, „Luka” oteo pobjedu iz „Chelsea”, 5 minuta prije posljednjeg zvižduka. CSKA uzeo treće mjesto u skupini, i dalje nastup u Europa ligi.

"Vojnici" odmah staviti u 1/16 na portugalskom "Benfika" (2: 0, 1: 1), a zatim prošao Beograd "Partizan" (1: 1, 2: 0) i francuski "Oser" (4: 0 0: 2).

U polufinalu, Rusi na zabavi vezan s talijanskog „Parme” 0: 0, a doma poražen protivničkog 3: 0. Dakle, CSKA se pojavio u finalu Lisabonskog „Sporting”. Nakon prvog puta „CSKA” izgubili 0: 1. Preokret je došao na 56 minuta kada je Aleksej Berezutski izjednačio. Zatim Zhirkov i Vagner Ljubav doveo stvar do kraja. Pobjedu 3: 1. CSKA Moskva - Kup UEFA.

U tim Rusije

Ruska ekipa Berezutski djeluje od 2003. godine. Na vrhuncu svog uspjeha, bio je 2008. godine na Europskom prvenstvu u Austriji i Švicarskoj.

Ruski tim čudom hit Europskog prvenstva, dosegnuvši eura iz drugog mjesta, samo putem kućne poraza u posljednjem kolu Britanaca.

Euro Rusi rivali su bili Španjolci, Šveđani i Grci. U svojoj debi utakmici Berezutski tim pretrpio drobljenje poraza od Španjolske 1: 4. Međutim, nakon što je, zahvaljujući dvjema pobjedama nad Grčkom (1: 0) i Švedska (2: 0), objavljen u doigravanju od drugog mjesta.

Izvanredna je bila četvrt-finalu utakmica. Računa na početku drugog poluvremena, Pavljučenko otvorena. 5 minuta prije posljednjeg zvižduka, Nizozemci spasio od poraza van Nisterloy. Pobjednik je određen u produžecima. Torbinski i Arshavin su Rusiju u polufinalu.

U borbi za pristup odlučujući krug euro Rusi su opet ustupila u Španjolsku (0: 3) i tako osvojili brončanu medalju.