Najpoznatiji treneri „Barcelone”

Jedan od najpoznatijih i drage ljubitelje momčadi na svijetu - je španjolski „Barcelona”. Treneri uvijek definirati svoje moderne nogometne trendove, učiti iz svojih iskustava na planeti kako bi se igrati i djelotvorno i učinkovito.

FC "Barcelona"

Trener „Barcelona” - jedna od najpoznatijih u svijetu. Potrebno je reći da je u svojoj povijesti, klub je osvojio desetke nagrada na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Poznati nogometni klub 24 puta prvak Španjolska češće osvojio naslov samo Madrid „pravi” - 32 puta. Katalonci i 24 puta je osvojio srebrnu medalju.

Popis dostignuća „Barcelona”, postoje ozbiljniji pobjeda. 39 puta je igrao u finalu španjolskog kupa, osvojili trofej 28 puta. 19 puta „plavi granat” borio za španjolski Superkup, pobijedivši 12 pobjeda.

Popis pobjeda na međunarodnom planu nije manje impresivan. „Barcelona” ima pet puta osvojio Europski kup (ili Ligu prvaka, turnir se zove i danas), osvojio je četiri puta u Kupu UEFA, pet puta - u UEFA Superkupu. Osim toga, ekipa je tri puta nositelj Interkontinentalni kup. U 2009. godini, španjolski klub je osnovan neviđenu rekord nakon što je osvojio sve službene turnire u kojima je sudjelovao. Oni su bili šest godina. Ovaj uspjeh je u velikoj mjeri pod uvjetom da treneri, „Barcelona”.

najuspješniji trener

Danas, mnogi nogometni analitičari vjeruju da je najuspješniji trener u povijesti kluba bio je Josep Guardiola. Pod njim je momčad pobijedila je na svim službenim natjecanjima u 2009. godini. Ukupno, vodio je Katalonce od 2008. do 2012. godine. U toj godini, u prvenstvu Španjolske „Barcelona” je zaobići njegov glavni suparnik - Madrid „pravi” - 9 bodova, postigavši ​​105 golova u sezoni. Međutim, u Kupu Španjolske „Barcelona” poražen „atletski” ekipa iz Bilbao - 4: 1. U utakmici za Super Bowl Katalonaca su se ponovno sastati s tim protivnicima. I ovaj put, u dva nogom utakmicu. Pitanje o pobjedniku je napravio u prvoj utakmici. „Barcelona” u stranci pobijedio 5: 1, a zatim još jedan, a dom je osvojila 3: 0.

U Ligi prvaka „Barça” osvojio 2: 0 engleski „Manchester United”, te u UEFA Superkupu s rezultatom od 1: 0 pobjedom u Donjeck „Šahtar”. Na kraju, šesti naslov uspio pobijediti u Interkontinentalni kup. Na Svjetsko klupsko prvenstvo odlučujući meč Španjolci preuzeli argentinskom timu „Estudiantes” (2: 1). Naravno, osim zvjezdane sastav koji će biti zavisti mnogih trenera „Barcelona” Ostali godina, uloga koju igra Guardiola kao trener.

U samo pet godina Guardiola je osvojio tri prvenstva u Španjolskoj, dvije šalice, tri super kupa, dva naslova Lige Prvaka, dva UEFA Superkup i dva Svjetsko klupsko prvenstvo.

nizozemski trener

Još jedna legenda je vodio Katalonce - trener NK „Barcelona” Johan Cruyff. On je radio s timom od 1988. do 1996. godine. Tijekom tog vremena, „Barcelona” osvojio 11 trofeja. „Barcelona” četiri puta osvojio državno prvenstvo tri puta - španjolski Superkup, na vrijeme - Europski kup (analog od modernog Lige prvaka), UEFA Super kup, španjolski kup i Kup pobjednika kupova.

Tim Cruyff zagovarao poznati nizozemski totalni nogomet, koji se sastojao od konstantnog tlaka protivnik. To je donio konkretne rezultate. Treneri „Barcelone” na Cruyff ne mogu pohvaliti toliko naslova i nagrada.

Sadašnji trener

Trenutno, "Barcelona" usmjerava Luis Enrique. On je vodio tim u 2014. godini, uzimajući ga iz ruku argentinske Gerardo Martino. Martineau radio s katalonskom manje od godinu dana. Za to vrijeme je uspio osvojiti samo jedan trofej - španjolski Superkup.

„Barcelona” s Argentinci propustili pobjedu u prvenstvu, koji je osvojio u posljednjih nekoliko godina. Dakle, u 2013. godini na prvom mjestu u prvenstvu Španjolca dao Tito Vilanova. Pod njim je tim zaradio 100 bodova u prvenstvu, postigavši ​​32 pobjede u 38 utakmice. To je bio fenomenalan i učinkovitost. U Katalonci tada zabio 115 golova. Tito Vilanova je izgradio sjajnu napadu, koji je bio u mogućnosti da biste dobili okolo Madrid „Real” za 15 bodova.

Kada Enrique Luis "Barcelona" djeluje s promjenjivim uspjehom. Istovremeno veliki broj trofeja trener je već osvojio. Dvaput je osvojio prvenstvo i kup Španjolske odjednom prvaka, UEFA Superkup, Club World Cup i španjolskom Superkupu.

Igra „Barcelona” u ždrijebu Lige prvaka je 2016/17 će ući u povijest svjetskog nogometa. To je bio prvi ekipu natrag, izgubivši u prvom susretu 0: 4. U finalu 1/8 s rezultatom Španjolci izgubili u Parizu NK „PSG”. U drugoj utakmici, malo tko vjerovao u uspjeh. No, tim Luis Enrique osvojio 6: 1, dokazuje da ništa nije nemoguće za njih jednostavno nemaju.