Ruski tenisač Anastazija Pavljučenkova: biografija, sportska karijera, osobni život

Anastazija Pavljučenkova - ruski tenisač, pobjednik brojnih međunarodnih natjecanja održavaju pod pokroviteljstvom WTA i ITF-a. Opetovano je osvojio u juniorskoj Grand Slam u oba pojedinačno iu parovima. U ruskom timu do finala Fed kupa.

Pozadina sportaši

Anastasia Pavlyuchenkova S. rođen u srpnju 1991. u Samara. Obitelj budućih tenisača gotovo sve svoje vrijeme bavi raznim vrstama sportova. Baka je igrao košarku na profesionalnoj razini, moja majka je sudjelovao na raznim natjecanjima u plivanju, a njegov otac - u veslanju. Ta ljubav za sport usadio obitelj Pavlyuchenkova i svoju djecu.

Nastia prvi kročiti na teniskom terenu u 6 godina. Prvi trener bio je njezina majka, a zatim joj je stariji brat Aleksandar je angažiran.

Junior karijeru

Debi ruskih tenisača na međunarodnim natjecanjima u 2004. godini. Na turniru u Poljskoj je jednom uspio ući u polufinale, što je dovelo mnoge stručnjake da govore o sebi kao vrlo perspektivan sportaš.

Prvi uspjeh došao mladog tenisača u dobi od 14 godina. Anastazija Pavljučenkova u paru s Julia Solonitskoy osvojio ITF turnir u St. Petersburgu.

Godinu dana kasnije, on je postao najbolji sportaš u pojedinačnim natjecanjima u talijanskom Casale Monferrato. Također, u duetu s Evgeniya Rodina Stošije osvojio turnir u Podolsk. S tim pobjedama Pavlyuchenkova je postao prvi reket svijeta među juniore.

Stručna karijeru

U 2007. godini, kada je postalo jasno da je mlada Ruskinja čeka za svijetlu budućnost u tenisu, njezina obitelj odlučila se na vrlo ozbiljan korak. Da Stošije to bi moglo biti produktivniji trenirati roditelji prodali auto i krenuo na skromniji stan. S novcem su mogli platiti za boravak i studij podružnicu u Francuskoj, gdje je njezin trener je bio poznati mentor Patrick Mutorgla.

A rezultati nisu bili dugo u dolaze. Ove godine, Anastazija Pavljučenkova, tenis za koje je postalo gotovo smisao svega života, osvojio dubl na ITF turniru u Les Contamines-Montjoie, Minska i Poitiersa. Važno je napomenuti da su svi ti događaji zbili na tvrdim podlogama, koji je postao „kruna” za ruski sportaši.

Ove godine je vidio debi Stošije u Grand Slam turnirima. Na sudovima Uimbildona je uspjela kvalificirati, ali se zaustavio na pozornici u prvom krugu.

2008 je počela jako dobro za Anastazija. U roku od dva tjedna, ona je osvojio dubl na tri turnira ITF - Vsevolozhsk, Moskvi i Belgija Torhout. Mjesec dana kasnije, bila je u duu s rumunjskom tenisač Soransko Krastev osvojio prvo natjecanje, koji je održan pod pokroviteljstvom WTA, koja je održana u marokanskom Fesu.

Čak i na četiri turnira ITF Pavlyuchenkova trijumfirao u pojedinačno. Osim natjecanja na tepihu u Minsku, to je bio najbolji na tvrdim terenima u Moskvi, Bratislavi i Poitiersa. Relativno dobro Anastazija Pavljučenkova igrao u ovoj godini i na Grand Slam turnirima. Na sudovima u Francuskoj i SAD-u, ona se u drugi krug, a Uimbildone - u trećem.

Postupno dobivanjem neprocjenjive vrijednosti u raznim natjecanjima sportskom iskustvu, Anastasia svake godine kako bi poboljšali svoje vještine. U 2010, ona je prva osvojila pojedinačno na WTA turnira u Monterreyu, a zatim je ponovio uspjeh u Istanbulu.

2011. godine donio 20-year-old ruski sportaš nova dostignuća. U siječnju, Anastazija Pavljučenkova osvojila parova turnira u Brisbaneu, i opet u ožujku je bilo najbolje pojedinačno klizač u Monterreyu. Na terenima Roland Garrosa i US Opena, uspjela je ući u četvrtfinalu.

Zbog dobrih rezultata Anastazija Pavljučenkova, rejting je na popisu najboljih tenisača na svijetu je o zapisima o njezinu trinaestom mjestu, bio pozvan na reprezentacije sudjelovati u Fed kupu. Ovdje Rusija došao do finala, izgubili od Češke.

U 2013. Pavlyuchenkova počeo trenirati pod vodstvom legendarnog bivšeg tenisača Martina Hingis. U siječnju, Anastasia osvojio parova turnira u Brisbaneu, pa opet pobijedio u Monterreyu. U svibnju je sportaš bio najbolji pojedinačno klizačica na natjecanju u portugalskom Oeiras, te u rujnu, u duetu s polka Agnieszka Radwanska pobijedila u Seulu. Na Univerzijadi u Kazanu tenisač osvojio je zlatnu medalju u parovima i srebra - u tim poretku. U Fed Cup Anastazija Pavljučenkova u ruskom timu opet došao do finala, gdje je poražen od Italije.

Također uspješni ove godine bili su nastupi na Grand Slam turnirima. U parovima je stigla do 1/4 finala u Australiji i Francuskoj.

Anastazija Pavljučenkova i dalje uživati ​​njegovi obožavatelji sjajnu utakmicu i osvajanje prestižne turnire. pobijedio je na natjecanju u Sydneyu, ona služi i - na pozitivan note jer je počela 2017. godine.

život je tenis

Unatoč uskoj raspored treninga i nastupa, Anastazija Pavljučenkova naći vremena za zabavu. Voli da posjete nogometnih utakmica, odlazak u kino. Također, često se može vidjeti na raznim modnim revijama.